Propuštění


Celá skupina kladenských studentů byla propuštěna 22. listopadu 1941.

O dva dny později se všichni museli dostavit na dvůr služebny gestapa v Kladně, kde jim bylo znovu vyhrožováno tresty v případě, že by na sebe nějak upozorňovali, případně páchali nějaké nepravosti. Někteří studenti dostali příkaz nastoupit hned do práce, někteří měli po návratu z věznice podlomené zdraví, takže se nejprve museli uzdravit.

Propuštěným učitelům bylo zakázáno se scházet a byli dnem zatčení suspendováni (   suspendovat ). Teprve 1. května 1942 byli vzati zpět do učitelského zaměstnání. Ovšem byli přeloženi na různá místa po Čechách a na Moravě. I když byla kladenská průmyslová škola znovu otevřena počátkem školního roku 1942/1943, těmto učitelům bylo zakázáno se tam vrátit a byli nuceni žít až do konce Protektorátu odloučeni od svých rodin na vzdálených působištích.

Zpět na hlavní stránku k Případu studentů kladenské průmyslovky